Didimde Satılık Arsalar ve Fiyatları

Didim’de arsa fiyatları, arsanın konumuna, büyüklüğüne ve diğer özelliklerine göre değişmektedir. Didim tatil beldesi olduğu için, hali ile arsa fiyatları da değer kazanmaktadır. Özellikle yaz mevsimde piyasanın üstüne çıkmaktadır. Örnek vermesi gerekirse,  Aydın Didim’de imar durumu olan,  krediye uygun bir 300 metrekare arsanın fiyatı 58 bin Türk Lirasıdır.

Didim’de arsa fiyatları parseline, büyüklüğüne ve özellikle imar olanına göre değişmektedir. Örneğin şehir merkezine yakın olan arsaların fiyatları biraz daha pahalıdır. Başka bir örnek verilmesi gerekirse Didim’de imar planı bulunmayan bir arsanın 255 metrekare olan arsanın fiyatı 125 bin Türk Lirasıdır. Didim arsa fiyatları özellikle arsanın tatil bölgesine yakınlığına göre de değişmektedir. Genel bir fiyat verilirse,  Didem’de arsa fiyatları 50 ile 175 bin Türk Lirası arasında değişmektedir. Tarımsal amaçlı kullanılan arsaların fiyatları ise 75 Bin Türk lirası gibi rakama tekabül etmektedir.

Sonuç olarak, Didim’de satılık arsa fiyatlarını etkileyen birçok seçenek vardır. Arsaların alınmadan önce iyi bir şekilde araştırılması gerekir. Arsa fiyatları, o günün ekonomisi ile de doğru orantı olarak azalıp artmaktadır.

Özellikle kış aylarında fiyatlar biraz daha düşmektedir. Arsaların hisseleri tapuları da fiyatları etkilemektedir. Özellikle hisseli tapular satış oranı etkilemektedir. Didim’de arsalar, orman bölgelerine yakın olması ve tarım elverişli olmaması, arsanın değerini bir hayli düşürmektedir: