İşini Büyütmek İsteyenlere KOBİ Kredisi Hangi Bankadan Çekilir?

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyümesi ve kurumsal bir şirket haline gelebilmesi için gerekli sermaye artışını sağlamak amacıyla Türkiye’de birçok banka aracılığıyla Kobi destek kredileri verilmektedir. İşletmelerin kullanabileceği kobi kredileri ile üretimde devamlılık, iş imkanlarının artması ve ülke ekonomisinin canlanması da hedeflenmektedir.

Esnaf, çiftçi ve iş yeri sahibi iseniz değişik şartlarda kullanabileceğiniz kobi kredisi için Garanti, Yapıkredi, Denizbank, İşbankası ve Vakıfbank’ı tercih edebilirsiniz.

Örnek üzerinden gidecek olursak 50.000 TL kobi kredisini 48 ay vadeli olarak çekmek istiyorsanız Denizbank %1,62 faiz oranıyla aylık 1.612 TL’ye bu krediyi vermektedir. Yine Garanti bankası da Denizbank gibi aynı faiz oranıyla aynı şartlarda Kobi kredisi kullandırtmaktadır.

En düşük faiz oranıyla Denizbank ve Garanti bankası kobi kredisi kullandırırken İş bankası 1,69 faiz oranıyla aynı krediyi yani 50 bin TL 48 ay vadeli krediyi ayda 1.639 TL’ye toplamda bankaya geri ödeme olarak 79.191 TL ödemeyle kullandırmaktadır.

En yüksek kobi faiz oranı ise %1,90 puanla Vakıfbank’a aittir. Vakıfbank’tan aynı krediyi kullandığınızda 50 bin TL’yi 48 ay vade sonucunda toplam 83.019 TL olarak geri ödüyorsunuz. En uygun kredi belirtildiği gibi Denizbank ve Garanti bankalarınca sunuluyor.